Chemex CM-8A

Stylový kávovar pro přípravu té nejkvalitnější překapávané kávy. Je opravdu krásný a dřevěná rukojeť se dobře drží v ruce.

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 028068001029
1 214 Kč

Designový dripper na přípravu kávy Chemex CM-8A je vynálezem německého chemika Petra J. Schlumbohma. Na první pohled se může zdát, že se jedná o vázu na růže nebo karafu vody, ale opak je pravdou. Chemex je designovou ikonou ve světě filtrované kávy. Výsledný nápoj, který proteče papírovým filtrem je unikátně čistý a dokonale odráží ty nejlepší charakteristické rysy kávy.

I když tento kávovar připomíná spíš karafu na vodu, patří k legendám mezi kávovary. Vytvořil ho v roce 1940 doktor Peter Schlumbohm v USA. Již během tří let si nový vynález vydobyl místo v prestižní kolekci moderního designu MOMA. Sám autor prohlásil, že „I úplný trouba dokáže pomocí Chemexu připravit výbornou kávu“.

Chemex CM-8A je v podstatě upravená Erlenmeyerova nádoba, doplněná o krásný dřevěný korzet a kožený opasek. Hlavním materiálem je borosilikátové sklo. Zajímavým faktem ve spojitosti s Chemexem je to, že díky svému designu je součástí proslulého muzea designu v New Yorku.

Doplňkové parametry

Kategorie: Chemex
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.5 kg
Materiál: Dřevo, Sklo
Barva: Průhledná, Hnědá
Objem: 1200 ml
Výška: 23 cm
Průměr: 12,7 cm

How to Brew Chemex Coffe

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: